Haber

45 KİŞİLİK KIZILAY GÖNÜLLÜLERİ EDİRNE’DEKİ KAHRAMANMARAŞ’A GETİRİLDİ

Edirne’nin Keşan ilçesinde 45 kişilik gönüllü ekip, Kızılay’ın çalışmalarına destek için Kahramanmaraş’a gönderildi.

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta 45 Kızılay gönüllüsü, depremzedelere yemek servisi, yemek dağıtımı ve uyum konusunda yardımcı olmak için yola çıktı. Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Hal Kompleksi önünde toplanan coşkulu ekibi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Türk Kızılayı Edirne Şube Müdür Yardımcısı Murat Şarbalkanlı uğurladı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde bölgeye yardımların devam ettiğini belirterek, “Kızılay ile birlikte Kahramanmaraş’a 45 gönüllü gönderiyoruz. Oradaki depremzedelere yardım ve destek için Kızılay teşkilatına katılacaklar. 5 gün orada kalacaklar. Dün İskenderun’a 15 istekli gönderdik. Bugün 45 kişiyi gönderiyoruz. Her bölümden meraklısı var. Takviye veren herkese teşekkür ederiz. Yardım kampanyalarını destekledik, şimdi yardım kampanyalarının yanındayız. Bu seri Kızılay düzenlemesinde devam edecek. Yollar açık olsun. Kahramanmaraş ülkemizin bir parçasıdır. Bayrağımızın dalgalandığı yer. Yaraları birlikte saracağımız düşüncesiyle çalışmalara özveriyle katılıyoruz.

Türk Kızılayı Edirne Şube Müdür Yardımcısı Murat Şarbalkanlı da Kızılay’ın depremden etkilenen illerdeki çalışmalarına gönüllü olarak katılanlara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu