Ekonomi

ABD 10 yıllık tahvil getirisi beklentileri

K2 Varlık Yönetimi Araştırma Müdürü George Boubouras, Fed’in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutması nedeniyle 10 yıllık ABD tahvil getirilerinin yeniden yüzde 5 veya daha yüksek seviyelere çıkabileceğini öngördü.

Boubouras, “Piyasalar üç faktör nedeniyle bu seviyeyi tekrar test edebilir: ABD ekonomisinin dayanıklılığı, daha fazla tahvil ihracıyla artan niceliksel sıkılaşma ve enflasyon görünümü” dedi ve ekledi: “Son düşüşten sonra riskli varlıklar şu anda cazip görünüyor” Getirilerde ancak daha uzun vadeli faiz ortamı “Piyasaların hâlâ ana teması” dedi.

Franklin Templeton Sabit Gelir CIO’su Sonal Desai, 10 yıllık tahvil getirisinin yüzde 5,25 ile zirve yapabileceği görüşünde. Ajans, satış durumunda tahvil pozisyonunu artırma fırsatlarını aradığını söyledi. Desai, “İnsanların yüzde 5’lik fırsatı kaçırdığı için üzülmesi gerektiğini düşünmüyorum çünkü yine bundan daha yüksek seviyeler göreceğimizi düşünüyorum” dedi ve ekledi: “Aynı zamanda volatilite eninde sonunda arkamızda kalacak, bu yüzden biz Satışta satın alma fırsatını kullanacağız.”

UBS Global Wealth Management’ın Amerika Kıtası Baş Yatırım Sorumlusu Solita Marcelli’ye göre, Fed dikkatini faiz artırımlarından faiz indirimlerine kaydırırken, UBS 10 yıllık ABD tahvil getirisinin gelecek yılın Haziran ayına kadar yüzde 3,5’e düşmesini bekliyor .

cal-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu