Sağlık

Hatay, Sakarya ve Bursa’da Doktorlara Saldırı!

Ülkenin dört bir yanından doktorlara ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, hasta ve yakınlarına yönelik saldırılar, yöneticilere yönelik mobbing haberleri gelmeye devam ediyor. Sağlıkta şiddet hastane yöneticileri, hasta ve yakınları tarafından sağlık çalışanlarına yönelik mobbing ve baskı şeklinde devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta Hatay’ın Reyhanlı, Sakarya ve Bursa’nın beyin sarsıntısı bölgesindeki hekimlere hasta yakınlarından darp haberi geldi.

Hatay’da Hekim Mevtle Tehdit Saldırıya Uğradı!

Hatay Reyhanlı’da ilçe devlet hastanesinde görev yapan tek Kardiyoloji Uzmanı Dr. Emre Melik Faideci poliklinikte ölümle tehdit edildi. Hasta yakınları tarafından darp edilen doktora iş göremezlik raporu verildi. Reyhanlı, Antakya, Defne, Kırıkhan, Hassa ve Kumlu’dan hastaların geldiği hastanede kardiyoloji doktoru bulunmuyor. Doktor olayı sosyal medya hesabından paylaşarak şu açıklamayı yaptı: Bugün Hatay Reyhanlı ilçe devlet hastanesi kardiyoloji polikliniğinde ölümle tehdit edildim. Sayısız iftira niteliğinde hakarete maruz kaldım. Daha sonra hasta yakını tarafından saldırıya uğradım.”

Sakarya’da Doktorun Boynunu Kaşıyıp Dişini Kırdılar!

Sakarya’dan sağlıkta şiddetle ilgili bir haber geldi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Yerleşkesi Çocuk Acil Servisinde hasta yakını, çocuğuna damar yolu açılmadığı ve kolu şiştiği için doktora saldırarak doktorun dişini kırdı. Saldırgan gözaltına alındı. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü sosyal medyadan kınama açıklaması yaparak davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Bursa’da profesörün kafasına tabanca dipçiğiyle vurdular

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Biçer Hasta yakını, tabancasının dipçiğini kafasına vurarak darp etti. prof. Biçer, olayın ardından yaptığı açıklamada, hiçbir şeyin şiddete mazeret olamayacağını söyledi.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

haber-arpacay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu