Ekonomi

Kripto koruma fonu 3AC, Genesis arabuluculuğunda yer almakta ısrar ediyor

Pazar günü yayınlanan bir belgeye göre, feshedilmiş kripto koruma fonu Three Arrows Capital (3AC), Genesis Global’in iflas müzakere sürecine dahil olmak istiyor.

Yargıç Sean Lane1 Mayıs’ta Randall J.NewsomeYeniden yapılandırma planına aracılık etmesi için Genesis’i atadıktan bir ay sonra Genesis, Newsome’ın misyonunu iki hafta daha uzatmaya çalıştı.

2022’deki çöküşüyle ​​kripto ekosistemini derinden etkileyen 3AC, iflas öncesi Genesis’e devrettiği yaklaşık 1 milyar doları geri talep ettiğini açıkladı.

Pazar günü yayınlanan dava belgelerine göre şirket, Genesis Global’in iflas arabuluculuk sürecinde aktif rol almak istiyor.

3AC’yi temsil etmek için davaya atanan Russel CrumplerVe Christopher Çiftçibetimlemelerinde şu sözcükleri kullanır:

3AC’nin geçtiğimiz Mart ayında Genesis hisselerini ve kripto para transferlerini sınırlamak için doğaçlama bir anlaşma yaptığı biliniyor. Ancak Crumpler ve Farmer, en büyük alacaklılardan biri olmalarına rağmen Genesis görüşmelerine gerektiği gibi dahil olmadıklarını söylüyorlar.

Arabuluculuk sürecinin uzatılması talebi bugün görüşülecek. Ayrıca varlıklarının kurtarılmasını hızlandırmak isteyen Gemini Earn kullanıcıları da sürecin uzatılmasına itiraz ediyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu