Ekonomi

Başkan Altay’dan Konya sanayisine ihracat tebriki

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın ihracattaki başarısı nedeniyle sanayicileri, iş insanlarını ve çalışanları tebrik etti.

Önder Altay, geçmişte tarım kenti olarak anılan Konya’nın, son yıllarda kaydettiği büyük atılımla artık sanayi kenti niteliğini kazandığına da dikkat çekerek, Konyalı sanayici ve üreticiye önemli bir görev düştüğünü söyledi. bu atılımda payınızı alın.

Başkan Altay, Konya’nın ihracat artışının 2023 yılının ikinci yarısında hızla devam ettiğini belirterek, “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ağustos ayı ihracat bilgilerini açıkladı. Konya’nın ağustos ayında ihracatı yüzde 1,80 artarak 293 milyon 69 bin 485 dolara ulaştı. Konyamız, Türkiye ihracatından yüzde 1,58 pay alarak en çok ihracat yapan 10’uncu şehir oldu. 2023 yılının ilk 8 ayında ihracatımız yüzde 2,13 artarak 2 milyar 180 milyon dolara ulaştı. Kentimizin son 12 ayda ihracat rakamı 3 milyar 307 milyon dolar oldu. Temmuz ayındaki yüzde 37,29’luk artışın ardından ihracat artışımız 2023 yılının ikinci yarısında ağustos ayındaki artışla devam ediyor. Umarım Konya Türk Yüzyılında ülkemizin yükselen yıldızı olmaya devam edecektir. “Bu artışta payı olan tüm Konyalı sanayicilerimizi, iş insanlarımızı ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu